Peg Perego Elektro-Quad Polaris Outlaw 12V camo
Brand: Peg
Price: €350,00
✓ In Stock · Free Shipping
SKU: 47ae7dc1-264e-4bb7-9339-74aecc69e11d
Description
Abmessungen: 125 x 70 x 65 cm
Gewicht: 16,5 kg
Material: Kunststoff
Antrieb: Elektro 12 Volt
Bremse: automatisch
Bereifung: Kunststoff
elektrisch: ja
Höchstgeschwindigkeit: 7 km/h
Altersempfehlung: 3 Jahre
max. Körpergewicht: 40 kg
Bemerkung: Fahrzeit: max. 30 Minuten / Ladezeit: 4 Stunden / mit Akku und Ladegerät
Specifications
| Produkttyp | Kinderelektroquad |
|---|---|
| Abmessungen | 125 x 70 x 65 cm |
| Gewicht | 16,5 kg |
| Material | Kunststoff |
| Antrieb | Elektro 12 Volt |
| Bremse | automatisch |
| Bereifung | Kunststoff |
| elektrisch | ja |
| Höchstgeschwindigkeit | 7 km/h |
| Altersempfehlung | 3 Jahre |
| max. Körpergewicht | 40 kg |
| Bemerkung | Fahrzeit: max. 30 Minuten / Ladezeit: 4 Stunden / mit Akku und Ladegerät |
Reviews
Definitely worth the money
Best thing I've bought in a while
Does the job
Spot on mate, spot on
Every penny well spent
Perfect! Exactly what I needed
Definitely worth the money
Spot on mate, spot on
Speedy delivery, impeccable condition
Even better than I thought
FAQ
How long does delivery take?
Delivery typically takes 2-3 business days within Germany and up to 5 business days to other EU countries. For delivery outside EU it depends, but usually not more than 2 weeks.
Is it a new or refurbished product?
It's brand new unopened original product.
Can I get invoice as company?
Yes! During checkout, check "I have a VAT number" in the shipping address section, enter your VAT number, and select the option to remove VAT. The invoice with reverse charge will be generated automatically and attached to your confirmation email.
What if product damaged during delivery?
Delivery is insured, and we as store take full responsibility for that. If product damaged, please send us email to initiate return.
Can I return the product?
Yes, you have 14 days to return the product. More details in our Return Policy.
Is there a warranty?
Yes, we offer a 2-year warranty on all products.
What payment methods do you accept?
We accept credit cards, debit cards, and bank transfers for your convenience.
Do you ship for free?
Yes, we offer free shipping on all orders across Europe.
Which countries do you ship to?
We ship worldwide to all countries with free shipping on every order.
How do I make a warranty claim?
Contact our customer support with your order number and a description of the issue. We will arrange a replacement or repair within the 2-year warranty period.
How can I track my order?
Once your order ships, you will receive a tracking number via email. You can use this number to track your package on the carrier's website.
How long does international delivery take?
Delivery to EU countries typically takes 2-5 business days. For countries outside the EU, delivery takes 5-14 business days depending on the destination.